«Школа громадської активності «Молодь нації»

«Школа громадської активності «Молодь нації»

Термін реалізації: Червень 2018 року

Упродовж 1-3 червня 2018 року, на базі оздоровчого комплексу Дністер-Плюс, що у Заставнівському районі Чернівецької області, відбувався просвітницький проект «Школа громадської активності «Молодь нації».

Організаторами виступили Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації у партнерстві з Благодійна організація "ПроОсвіта"

Метою даного проекту було підвищити рівень знань молоді м. Чернівці з порушенням слуху і мовлення щодо її прав та можливостей залучення до суспільно-політичного життя України, а також стимулювати громадську активність цільової групи.

Учасниками проекту стали 19 учнів старших класів декількох шкіл м. Чернівці, а саме: № 2 (спеціальна ЗОШ-інтернат), №3, №8, №22. За три дні вони дізналися про права людини, права дитини і основні з них, способи і механізми їх захисту в Україні; про засоби та інструменти громадської активності і участі, зокрема на місцевому рівні; про деякі аспекти виборів і журналістики в Україні.

Програма Школи була дуже насиченою, то ж місця і часу для суму і нудьги не було взагалі. Ефективному засвоєнню матеріалу сприяла інтерактивна форма навчання, у якій зорове сприйняття було ключовим. У цьому аспекті відзначимо важливість мультиплікаційних напрацювань HUMRA - Human Rights Animation, а також деякі відеоматеріали Громадянська мережа ОПОРА, які ми активно використовували у процесі навчання.

Школа мала й практичну частину, у ході якої усі учасники були залучені до розробки спільного проекту спеціально для його участі у бюджеті міських ініціатив Чернівців, удосконалення і реалізація якого обов’язково відбуватиметься під патронатом БО «ПроОсвіта».
Тому очікуйте на результат!

Загалом, усі школярі залишилися задоволеними від проекту, отримавши, крім знань і незабутніх емоцій, ще й приємні подарунки від організаторів і сертифікати, які підтверджують участь у даній просвітницькій Школі.

Ми, своєю чергою, певні в тому, що подібні заходи є дуже потрібними для всіх дітей без винятку, адже всі різні, але всі рівні, у тому числі у можливостях здобувати знання поза школою. Перевірка необхідності таких проектів, як ми вже звикли, відбувалася шляхом анонімного анкетування учасників "до" і "після" проекту.

Учні були дуже кмітливими, життєрадісними і з великим бажанням робити добрі справи! Тому разом з успішно реалізованим проектом наша організація заявляє про відкриття ще одного фронту своєї діяльності – інклюзивна громадянська освіта, у рамках впровадження якої ми старатимемося залучати дітей і молодь з різних соціальних категорій.

P.S. Висловлюємо щиру подяку Vadym Tkach за всебічну підтримку нашого проекту і докладання великих зусиль у його реалізації, виховательці Леся Аузяк та вчителю Жан Тарнавский за допомогу у налагодженні теплих відносин з учасниками проекту і перекладу деяких виступів на мову жестів, Сеничак Михайло (Mykhailo Senychak) за теплий прийом, а також Альма-матер нашого голови правління Omelian R. Tarnavskyi Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv, який надихнув нас на здійснення просвітницької діяльності про права людини, задля прав людини і з прав людини!

Нові вершини не за горами!
Дякуємо всім, хто з нами.

Якщо Вам відгукнулася наша діяльність, Ви поділяєте нашу місію і прагнете долучитися до позитивних змін в освіті ви можете підтримати нас. Ми будемо раді будь-якому внеску. Кошти будуть направлені на розвиток проектів.

Контакти